G2J CONSULTING

g2j-logo

#ThrowbackProject - SMAY

30.01.2024

#ThrowackProject to nasz najnowszy cykl, w którym cofamy się w czasie, by z dystansu i z inżynierską skrupulatnością przyjrzeć się inwestycjom, w które byliśmy zaangażowani.

Dziś opowiadamy o projekcie budowy nowej siedziby firmy SMAY w Podłężu, do którego wracamy ze szczególnym sentymentem. Zakład produkcyjno-magazynowy z centrum badawczo-rozwojowym o łącznej powierzchni ok 21,500 m2, to inwestycja, którą zarządzaliśmy w latach 2020-2022.

Celem projektu był rozwój firmy dający większe możliwości zarówno technologiczne jak i produkcyjne.

Na etapie przedrealizacyjnym wspieraliśmy Inwestora w organizacji przetargu na wybór generalnego wykonawcy robót, którym została firma Strabag. Zintegrowane podejście do zarządzania projektem pozwoliło nam skutecznie zadbać o komunikację, obieg informacji, raportowanie czy kontrolę postępu prac.

Wyzwaniem okazało się opracowanie skutecznej strategii zarządzania ryzykiem oraz dostosowywanie jej do nieprzewidzianych zdarzeń, których w tamtym czasie nie brakowało – począwszy od pandemii COVID-19 i wojny w Ukrainie, przez wynikające z nich drastyczne podwyżki cen i ograniczoną dostępność do surowców, aż po obfite opady deszczu, w konsekwencji którego zalany został plac budowy. Przy wdrażaniu działań zaradczych bardzo pomocne okazały się zarówno konstruktywna podstawa generalnego wykonawcy, jak również profesjonalizm i determinacja Inwestora.

Mimo wielu przeciwieństw, projekt został zrealizowany zgodnie z budżetem, harmonogramem i zakresem umownym, a co najważniejsze – służy założonym przez Inwestora celom.

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim filmem na naszym LinkedIn’ie, który stworzyliśmy w ramach cyklu.

Więcej aktualności