G2J CONSULTING

g2j-logo

Unity Centre - wielofunkcyjne centrum biznesowe

14.02.2023

Unity Centre to wielofunkcyjne centrum biznesowe złożone z pięciu nowoczesnych budynków, zlokalizowane w pobliżu Ronda Mogilskiego w Krakowie. Historia kompleksu sięga wczesnych lat 70. XX wieku, a wieżowiec stanowiący jego centralny punkt, przez lata znany mieszkańcom jako “Szkieletor”, do dziś jest jednym z bardziej rozpoznawalnych punktów na mapie miasta. 

Unity Tower to mierzący 102,5 metra wysokości 28-kondygnacyjny budynek, co czyni go najwyższym biurowcem w stolicy małopolski. Choć jego początki sięgają 1975 roku, został on ostatecznie ukończony i oddany do użytku w 2020 roku. Od tego czasu, przestrzenie biurowe są wynajmowane i aranżowane pod potrzeby poszczególnych najemców. Z ikoniczną wieżą sąsiadują dwa niższe budynki biurowe: 7-kondygnacyjny Unity Square One oraz 9-kondygnacyjny Unity Square Two.  

Kompleks współtworzy czterogwiazdkowy hotel sieci Radisson RED, który zaoferuje gościom 229 pokoi, 6 sal konferencyjnych, restaurację oraz część fitness. Aktualnie, trwają prace wykończeniowe, a otwarcie hotelu planowane jest na pierwszy kwartał 2024 roku. Długoterminowy pobyt będzie możliwy w zlokalizowanym tuż obok luksusowym obiekcie Radisson Serviced Apartments, który będzie miał w swojej ofercie 46 apartamentów.  

Więcej aktualności