G2J CONSULTING

g2j-logo

Zakończenie prac związanych z zewnętrzną modernizacją Sanatorium i Szpitala Uzdrowiskowego "Równica"

6.12.2023

Zakończyły się prace związane z zewnętrzną modernizacją Sanatorium i Szpitala Uzdrowiskowego Równica – należącego do Uzdrowiska Ustroń Grupa American Heart of Poland – jednego z najpopularniejszych uzdrowisk w Polsce.

Projekt kompleksu leczniczo-rehabilitacyjnego, który powstawał w Ustroniu od lat 60. ubiegłego wieku, to dzieło Henryka Buszki, Aleksandra Franty i Tadeusza Szewczyka. Modernistyczna zabudowa szybko stała się symbolem regionu, a charakterystyczne budynki w kształcie piramid – ikoną śląskiej architektury. Po latach Grupa American Heart of Poland podjęła decyzję o rozbudowie i modernizacji Uzdrowiska Ustroń, między innymi budynku „Równicy”.

Prace objęły między innymi: remont 3 400 metrów bieżących balkonów, wykonanie izolacji wodnych, malowanie elewacji, wymianę okładzin zewnętrznych, a także remont tarasu widokowego, zlokalizowanego na dachu obiektu, z którego można już oglądać przysypane śniegiem szczyty Beskidu Śląskiego. Przy tym przedsięwzięciu świadczyliśmy usługi zarządzania projektem, kontroli kosztów i nadzoru inwestorskiego.

Warto zaznaczyć, że „Równica” oferuje kuracjuszom ponad 800 miejsc zakwaterowania. Uzdrowisko Ustroń specjalizuje się w rehabilitacji kardiologicznej, onkologicznej, neurologicznej, pulmonologicznej, ortopedycznej i ogólnoustrojowej, leczeniu chorób reumatycznych, chorób serca i naczyń krwionośnych, a także schorzeń neurologicznych, układu oddechowego, cukrzycy i otyłości.

Więcej aktualności