G2J CONSULTING

g2j-logo

Jesteśmy zarządzającym programem modernizacji Uzdrowiska Ustroń. Ruszyły prace budowlane związane z przebudową "Równicy"

05.05.2023 

Z radością wspieramy Inwestora jako zarządzający programem rozbudowy i modernizacji Uzdrowiska Ustroń. Powtarzając za Jarosławem Jurkowskim:  Program modernizacji Uzdrowiska Ustroń to przedsięwzięcie złożone, wymagające czasu i wielkiej staranności, które niesie ze sobą wiele różnych wyzwań. Jednym z nich jest prowadzenie prac na obiektach bez znaczącej ingerencji w ich funkcjonowanie. Komfort pacjentów, gości hotelowych i personelu leży nam szczególnie na sercu, dlatego robimy wszystko, by dbać o nich i nie zakłócać spokoju, niezbędnego podczas pobytów sanatoryjnych, rehabilitacyjnych czy regeneracyjnych. Dokładamy wszelkich starań, aby prowadzone prace były możliwie najmniej uciążliwe i zostały zakończone jak najszybciej.  Modernizacja jest planowana w duchu zrównoważonego rozwoju. Po zakończeniu poprawi się efektywność energetyczna Uzdrowiska, co pozytywnie wpłynie na środowisko. Kolejnym zagadnieniem jest konieczność dostosowania budynków do obowiązujących wymogów funkcjonalnych i prawnych, przy zachowaniu ich ponadczasowego, oryginalnego wyglądu. Nie bez znaczenia jest fakt, że kompleks jest zlokalizowany w strefie “A” ochrony uzdrowiskowej w Ustroniu, ustalonej w celu zabezpieczenia warunków naturalnych, niezbędnych do prowadzenia i rozwijania lecznictwa uzdrowiskowego.  

Równolegle do modernizacji trwają prace projektowe w zakresie rozbudowy Uzdrowiska Ustroń o nowe obiekty. Z przyjemnością będziemy informować o postępie prac!

Więcej aktualności