G2J CONSULTING

g2j-logo

Kompleks uzdrowiskowy „Ustroń”

Jeden z największych kompleksów uzdrowiskowych w Europie.

ROK 2022- obecnie

POW²

INWESTOR Przedsiębiorstwo Uzdrowiskowe “Ustroń” i American Heart of Poland

Uzdrowisko „Ustroń” to jeden z największych kompleksów uzdrowiskowych w Europie, położony w samym centrum Beskidu Śląskiego. 

W jego skład wchodzi 6 obiektów wypoczynkowo-leczniczych, w tym hotele, budynki sanatoryjne oraz szpital kardiologiczny, które dają miejsce 1600 kuracjuszom. Centrum uzdrowiskowe zostało wyróżnione w prestiżowej publikacji „20th-Century World Architecture: The Phaidon Atlas”, jako znakomity symbol modernistycznej architektury wkomponowanej w górską przestrzeń.

01  

Zakres usług

W ramach globalnej współpracy z Inwestorem, zajmujemy się zarządzaniem programem rozbudowy i modernizacji kompleksu. Do naszych obowiązków należą między innymi: nadzór nad procesem powstawania dokumentacji projektowej i optymalizacja kosztowa zawartych w niej rozwiązań, zarządzanie poszczególnymi projektami, kontrola kosztów, nadzór inwestorski, organizacja przetargów oraz bieżące doradztwo techniczne.

02  

Wyzwania

  • Prowadzenie działań na obiektach, bez trwałego wyłączenia ich z użytkowania,
  • Wykonywanie prac z wyjątkową starannością, w sposób, który nie ingeruje w komfort gości uzdrowiska oraz personelu medycznego,
  • Dostosowanie budynków do aktualnych wymogów funkcjonalnych i prawnych, przy zachowaniu ich ponadczasowego, oryginalnego wyglądu, 
  • Prowadzenie działań w strefie “A” ochrony uzdrowiskowej w Ustroniu (ustalonej w celu zabezpieczenia warunków naturalnych, niezbędnych do prowadzenia i rozwijania lecznictwa uzdrowiskowego).

03  

Osiągnięcia

Projekt w trakcie realizacji, jednak prowadzony jest zgodnie z założeniami kontraktowymi poniżej założeń budżetowych