Kamienica przy ul. Kościuszki 27

Modernizacja zabytkowej kamienicy w centrum Krakowa

ROK 2017-2018

POW. 2.589 m²

INWESTOR Cameo Investments

Inwestycja obejmowała przebudowę i modernizację zabytkowej kamienicy przy ul. Kościuszki 27 w Krakowie, a zrealizowana została w systemie pakietowania robót budowlanych.
Po zrealizowaniu wszystkich prac powierzchnia budynku wynosi blisko 2.600m2, a składają się na nią cztery kondygnacje nadziemne i jedna podziemna oraz antresola. Parter został przeznaczony na lokale usługowe, a na piętrach przewidziano apartamenty na wynajem.

01  

Zakres usług

Naszą rolą, jako zarządzającego projektem, był kompleksowy nadzór nad procesami związanymi z prowadzeniem prac remontowo-adaptacyjnych budynku, przy utrzymaniu jego historycznego wyglądu. Byliśmy także odpowiedzialni za kontrolę kosztów oraz wielobranżowy nadzór inwestorski.

02  

Wyzwania

  • Zmiana sposobu realizacji inwestycji z systemu generalnego wykonawstwa na system pakietowania robót budowlanych, w oparciu o wykonawców wyłanianych w osobnych postępowaniach przetargowych.
  • Kontrola i monitoring licznych zmian projektowych wprowadzanych w trakcie realizacji, w związku ze zmianą aranżacji wnętrz w budynku.

03  

Osiągnięcia

  • Utrzymanie założeń budżetowych pomimo trudnych i ciągle zmiennych warunków na rynku budowlanym.
  • Utrzymanie standardu budynku oraz jego historycznego wyglądu.