G2J CONSULTING

g2j-logo

Budynek biurowy klasy A „V.Offices” w Krakowie.

Budynek zlokalizowany u zbiegu ulic 29 Listopada oraz Wita Stwosza. Bryła budynku zabudowana została na rzucie litery V, stąd jego nazwa.

ROK 2016 – 2018

SIZE 38.000m²

INWESTOR AFI Europe

Budynek z dwiema kondygnacjami podziemnymi oraz sześcioma kondygnacjami nadziemnymi. Jako pierwszy budynek w Polsce otrzymał prestiżową nagrodę BREEAM Awards 2018 jako najbardziej „zielony” budynek w Centralnej i Wschodniej Europie. Nietuzinkowa fasada budynku wyróżnia się na tle konkurencyjnych budynków tej samej kategorii. Duża powierzchnia najmu na każdej z kondygnacji powoduje, iż aranżacja budynku jest zdecydowanie łatwiejsza od budynków konkurencyjnych.
 

01  

Zakres usług

Zarządzanie projektem oraz organizacja przetargu na wybór generalnego wykonawcy robót i kontrola kosztów w trakcie realizacji, funkcja: Przedstawiciel Inżyniera (Zarządzający Projektem)

02  

Wyzwania

  • Udział w opracowaniu dokumentacji projektowej odpowiadającej założeniom funkcjonalnym, przyjętemu poziomowi kosztowemu oraz założonemu poziomowi certyfikacji zielonej BREEAM.
  • Zarządzanie projektem w sposób minimalizujący ryzyka kosztowe, terminowe i jakościowe.

03  

Osiągnięcia

Udział już w początkowej w fazie projektu pozwolił wspomóc projektantów w stworzeniu niebanalnego projektu dającego pewność kosztów realizacji oraz uzyskanie certyfikatu BRREAM na poziomie „Outstanding”. Projekt ten uzyskał nagrodę BREEAM Awards 2018 jako najlepszy projekt „zielony” w centralnej i wschodniej Europie.